Türk şirketleri Dubai Airshow’da en yeni teknolojilerini sergiliyor

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde başlayan Dubai Airshow 2023, 95 ülkeden 1400’den fazla katılımcıyı ağırlıyor.

TÜRKİYE’Yİ 8 ŞİRKET TEMSİL EDİYOR

180’den fazla ticari, özel ve askeri uçağın sergilendiği etkinlikte, havacılık alanından 300’den fazla konuşmacı yer alıyor. 20 ülkenin pavilyonlarıyla yer aldığı fuarda, en inovatif ürün ve teknolojiler katılımcılara sunuluyor.

Boeing, Airbus gibi sektörün öne çıkan firmalarına ev sahipliği yapan etkinlikte Türkiye’yi 8 şirket temsil ediyor.

Fuarda ürünlerini sergileyen Türk şirketler arasında; Pavelsis, Roketsan, Turkish Cargo, Turkish Technic, Garanti Kompozit, Keyvan Havacılık, Redstar Havacılık ve Transvaro yer alıyor. Şirketler fuarda en gelişmiş ürünlerini tanıtarak küresel işbirliklerini artırmayı hedefliyor.

AVİYONİK HABERLEŞME PROTOKOLÜNDEN AKILLI MÜHİMMATLARA BİRÇOK YERLİ TEKNOLOJİ VİTRİNE ÇIKTI

Aviyonik sistemler, askeri elektronik ve haberleşme sistemleri, güç elektroniği alanlarında projeler yürüten Pavelsis, geliştirdiği aviyonik haberleşme protokolü başta olmak üzere çeşitli teknolojilerini fuar ziyaretçilerine tanıtıyor.

Roketsan standında ise SİHA’larla birlikte adını dünyaya duyuran mini akıllı mühimmatlar MAM-C, MAM-L ve MAM-T, Cirit Lazer Güdümlü Füze, Seyir Füzesi Çakır, Sungur Hava Savunma Füze Sistemi, Stand-Off Mühimmatı SOM ve Mikro Uydu Fırlatma Sistemi yer alıyor.

F 35, F16-60, JF 17’nin aralarında bulunduğu birçok uçağın uçuş gösterisine de ev sahipliği yapan etkinlik, 17 Kasım’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx