Solana Satan Ünlü Trader Bu 3 Altcoin’e Yoğunlaştı!

Ünlü kripto borsası BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, Solana (SOL) varlıklarını sattığını açıkladı. Hayes SOL’u boşalttıktan sonra ‘Başmelek Vitalik’e sevgisini ifade etti ve Ethereum almaya başladığını açıkladı. Bununla birlikte on-chain veriler Hayes’in iki altcoin’e daha yoğunlaştığını gösteriyor.

Ünlü Trader Solana sattı ve bu 3 altcoin’e yoğunlaştı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto dünyasında son günlerin konusu Solana oldu. SOL’un ligin üst sıralarındaki olağanüstü performansı piyasa oyuncularının gündemine oturdu. Bununla birlikte bu yükselişi fırsat bilip, SOL varlıklarını elden çıkaranlar da oldu. Bunlardan birisi de BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes’di. Hayes, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e selamı çaktı ve SOL ile yollarını ayırdı. On-chain analitik platformu Lookonchain, açıklamalarının ardından Hayes’in cüzdanlarını inceledi. Sonuçta ünlü trader’ın iki altcoin’e yoğunlaştığını ortaya çıkardı.

Analitik platformu Hayes’in LDO, LOOKS, ENS ve FXS gibi tokenlerin de trade’ini yaptığını belirtiyor. Bununla birlikte Hayes Solana gibi bunlarda şansı yaver gitmedi. Bu yüzden, bu tokenlerde zarar etti. Öte yandan Lookonchain, Hayes’in GMX ve PENDLE’a yoğunlaştığını kaydediyor. Dahası PENDLE’dan kayda değer karlı konumda olduğunun da altını çiziyor. Bu bağlamda Lookonchain, şu açıklamayı yapıyor:

Arthur Hayes kısa süre önce GMX ve PENDLE satın aldı. 1 Eylül ve 21 Aralık tarihleri arasında Binance’den 1,03 dolardan 700 bin PENDLE (720 bin dolar) çekti. Ve 3 Mart 2022’den bu yana CEX ve Uniswap’tan 29,74 dolardan toplam 218.337 GMX (6,5 milyon dolar) satın aldı. Böylece, mevcut fiyata göre yaklaşık 3,12 milyon dolar kazançlı durumda.

Arthur Hayes ‘Başmelek Vitalik’e sevgisini ifade ediyor

Arthur Hayes, Solana (SOL) varlıklarını sattığını ve yatırımını Ethereum’a (ETH) yönlendirdiğini açıkladı. Hayes’e göre bu stratejik değişim, kendisini portföyünü yeniden değerlendirmeye iten ve Solana yerine Ethereum’u tercih etmesini sağlayan aydınlatıcı bir meditasyon seansında gerçekleşti. Hayes, kısmen projenin kurucu ortağı Vitalik Buterin’e duyduğu hayranlığın da etkisiyle Ethereum’a olumlu bir bakış açısına sahip. Dahası ETH fiyatının 5.000 dolara ulaşacağına olan inancı tam.

Kripto dünyasına ilişkin keskin görüşleriyle tanınan Hayes, Ethereum’un sesli bir destekçisi oldu. Özellikle de Ethereum’un başarılı bir şekilde proof-of-stake modeline geçişinden sonra. Hayes, piyasanın Ethereum’un başarılı geçişinin önemini henüz tam olarak takdir etmediğini söylüyor. Ona göre, bu değişiklik Ethereum’u yenilikçi işletmeler ve protokollerden oluşan yeni bir ekosistemi destekleyecek şekilde konumlandırıyor. Solana (SOL) ile ilgili olarak Hayes daha önce, fiyatının 100 dolara yaklaşacağını tahmin etmişti. Bu tahminden sonra SOL önemli ralliler yaşadı. Öyle ki altcoin 19 ayın en yüksek seviyelerine ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx