Özgür Özel’den AKP’li Çelik’e: Bundan sonra öyle yağma yok

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, bugün Pençe Kilit Operasyon Bölgesinde şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Enis Budak’ın Manisa’daki cenaze töreni öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

CHP lideri, TBMM’de teröre karşı yayımlanan ortak bildiriye imza atmamaları üzerine AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in kendilerini “CHP yönetimi, TBMM çatısı altında Mehmetçiğin yanında saf tutmak ve PKK terörünü lanetlemek yerine bahaneler ileri sürerek başka hesapların peşinde koşmuştur” ifadeleriyle eleştirmesine yanıt verdi.

Gazetecilerin sorusu üzerine konuşan CHP Lideri Özel, şunları söyledi:

“Ömer Çelik çok kolay bir siyasete alışmış. Bugün ezberi bozulduğu için ne diyeceğini şaşırmış. Ömer Bey bir bizim imzaladığımız bildiriye bak, bir senin grubunun bildiriye bak. Eğer terörün karşısında dimdik durmaksa bizim bildirimizde var. Senin şaşırdığın ana muhalefet olarak kolayca arkana dizilmemiş olmamız. Senin şaşırdığın bizim sorumluluğunuzu hatırlatmış olmamız. Senin şaşırdığın bizim bugün Milli Savunma Bakanı’ndan bilgi istiyor olmamız. O bilgilendirmeyi yapamayacak bir acziyetteyseniz benim Ömer Çelik’e söyleyecek sözüm yok. Ömer Çelik bundan sonrasını kendisi düşünsün. Cumhuriyet Halk Partisi’nin terörle mücadele konusunda en ufak bir sıkıntısı, en ufak bir tavizi, en ufak bir eksikliği olmaz. Ama terörle mücadele ederken silahlı kuvvetlere destek vermek başka bir şeydir, hataları yapan iktidarı tartışmamak başka bir şeydir. Bundan sonra öyle yağma yok”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx