Kibrit çöpü bulmacası #2: Sadece iki kibrit çöpünü hareket ettirerek denklemi yeniden düzenleyin

Zekâ testleri, eğlenceli vakit geçirmenin yanı sıra bireylerin mantıksal ve analitik düşünme becerilerini test etmek ve geliştirmek amacıyla oluşturulur. Bu tarz testlerde okuyucuların bu becerilerini kullanması için bazı sorular ve senaryolar sunulur ve kendini test ederek doğru cevabı bulması beklenir.

Düzenli aralıklar ile zekâ testleri çözmek, kişilerin beynini zinde tutar ve belli yaş üstündeki kişilerinse bilişsel gerilemelerinin önlenmesinde büyük destek olur. Sizde beyninizin ne kadar keskin olduğunu test etmeye hazır mısınız?

SADECE 2 KİBRİT ÇÖPÜNÜ HAREKET ETTİREREK DENKLEMİ DÜZELTİNKibrit çöpü bulmacalarında oyunun kuralında belirtilen kibrit çöpü kadar çubuğu hareket ettirip denklemin düzeltilmesi istenir. Bugünkü zekâ testi kibrit bulmacasında bizim sizden istediğimiz ise yukarıda yer alan görseldeki iki kibrit çöpünün yerini değiştirerek denklemi düzeltmeniz.

Görseldeki denklem 4X9= 46 şeklindedir ve bu denklem doğru bir işlem değildir. Bu denklemin doğruluğunu sağlamak için iki kibrit çöpünün yerini değiştirme hakkınız var.

YALNIZCA İKİ KİBRİT ÇÖPÜNÜ HAREKET ETTİREBİLİRSİNİZ

Bu zekâ testinde süre sınırı yok. Sadece tüm odağınızı görsele odaklayın ve doğru cevabı bulmayı düşünün. Bu kibrit çöpü bulmacası orta seviye bir zorluğa sahiptir. Yüksek analitik zekâya sahip ve ayrıntılara dikkat etme oranı yüksek olan kişiler için çözümü bulmak oldukça kolay olacaktır.

Şimdiye kadar kaçınız yer değiştirilmesi gerek kibri çöplerini doğru buldu?

Acele etmenize gerek yok, zaman sıkıntımız yok. Görsele tekrar bakın ve değiştirilmesi gereken kibrit çöplerine odaklanın.

İŞTE KİBRİT ÇÖPÜ DENKLEMİNİN ÇÖZÜMÜ

Evet, kibrit çöpü bulmacasını çözebildiniz mi? Cevabı bulan okuyucularımızı tebrik ediyoruz. Bulmayanları ise aşağıda cevabın yer aldığı görsele doğru alabiliriz. Bu tür bulmacalarda yeni olanlar aşağıdaki çözümü inceleyerek kibrit çöpü bulmacalarının mantığını kavrayabilir ve bir sonraki sefere doğru cevabı herkesten önce bulabilirler.

Çözümü merak mı ediyorsunuz, o zaman sizi bekletmeyelim.

İşte kibrit çöpü bulmacasında hareket ettirilecek kibrit çöpleri;Peki, siz doğru cevabı bulabildiniz mi? Bu bulmaca sizi zorladı mı? Yorumlarda buluşalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx