İşgalci İsrail 2 gazeteciyi daha katletti! Hamas’tan çok sert açıklama

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentine düzenlediği saldırıda Al Jazeera muhabiri Vail ed-Dahduh’un oğlu gazeteci Hamza ed-Dahduh ve Mustafa Süreyya hayatını kaybetti. Saldırıda araç kullanılamaz hale geldi.

“İŞGALİN SUÇLARINI HABER YAPMAKTAN CAYDIRMAYI AMAÇLAYAN KASITLI BİR SUÇTUR”

Hamas’tan gazetecilerin öldürülmesine ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Siyonist işgalin gazeteciler Dahduh ve Süreyya’yı hedef alması, gazetecileri terörize etmeyi, gerçekleri bildirmek ve işgalin suçlarını haber yapmaktan caydırmayı amaçlayan kasıtlı bir savaş suçudur.” ifadeleri kullanıldı.

“HAYDUT REJİMİNİN HALKIMIZA KARŞI İŞLEDİĞİ SUÇLARI BELGELEMEYE ÇAĞIRIYORUZ”

İsrail’in aralarında 109 gazetecinin de bulunduğu Gazze’deki Filistin halkına yönelik korkunç bir katliam yaptığına dikkat çekilen açıklamada, “Uluslararası insan hakları kuruluşlarını, bu haydut rejimin yargılanması için halkımıza karşı işlediği suçları belgelemeye çağırıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Dahduh ile Süreyya’nın ailelerine başsağlığı dilendi.

İsrail ordusunun bu sabah, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus kentine düzenlediği hava saldırısında gazeteci Dahduh ile Süreyya öldürülmüştü.

HUNHARCA KATLEDİLEN GAZETECİ SAYISI 109’A YÜKSELDİ

azze’deki hükümetin Medya Ofisi’nden yapılan yazılı açıklamada, İsrail uçaklarının Han Yunus kentinde görev başındaki Dahduh ile Süreyya’yı hedef almasıyla öldürülen gazeteci sayısının 109’a yükseldiği vurgulanarak, İsrail ordusunun gazetecilere yönelik saldırıları en sert şekilde kınanmıştı.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx