Google’ın yapay zekası 180 yeni ülkeye yayıldı! Sonumuz yakın gibi!

Çarşamba günü şirket o günlerin bittiğini duyurdu. Bard, 180 ülke ve bölgeye genişledikçe bekleme listesi gerekliliğini derhal kaldıracak. Dahası, bu genişletilmiş Bard, Google’ın en yeni Büyük Dil Modeli PaLM 2 üzerine inşa edilecek ve bu da onu her zamankinden daha yetenekli kılacak.

Google, OpenAI’nin ChatGPT’sinin birdenbire ortaya çıkmasının ardından şubat ayında ilk nesil Bard’ı aceleyle piyasaya sürdü. Bard’ın ilk performanslarının etkileyici olmadığı ortaya çıktığında işler daha da kötüleşti. Ancak aradan geçen aylarda şirket, Bard’a temel olarak güç veren dil modeli PaLM’yi daha da geliştirmek için çalıştı ve Bard’ın daha kaliteli ve aslına uygun yanıtlar üretmesinin yanı sıra programlama kodu oluşturmak gibi yeni görevler gerçekleştirmesine olanak sağladı.

Google’ın yapay zekası 180 yeni ülkeye yayıldı! Sonumuz yakın gibi!

Google yöneticilerinin çarşamba günü şirketin I/O 2023 açılış konuşmasında duyurduğu gibi, Bard yeni PaLM 2 platformuna geçti. Bu nedenle, kullanıcılar önümüzdeki günlerde ve haftalarda çok sayıda yeni özelliğin ve işlevin kullanıma sunulmasını bekleyebilir.

Google, yapay zeka yeteneklerini ürünleri arasında karıştırıp eşleştirirken bile (yalnızca bugün PaLM 2 üzerinde çalışan 25 yeni teklif duyuruluyor) şirket, Bard’ın yeteneklerini daha da artırmak için diğer sektör liderleriyle ittifak kurmanın yollarını arıyor. Google çarşamba günü, Microsoft’un BingChat-DallE2 teklifine karşı bir araç olarak Firefly üretken yapay zekasını Bard’a getirmek için Adobe ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir