Yeni Malatyaspor’da lider Hacı Ahmet Yaman oldu

Spor Toto 1. Lig kadrolarından Yeni Malatyaspor’da başkanlığa Hacı Ahmet Yaman seçildi.

Yeni Malatyaspor’un fevkalâde seçimli genel heyeti Battalgazi Belediyesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Burada konuşan ve tek lider adayı olan Hacı Ahmet Yaman, inişli çıkışlı bir seyahati olan kulübün bundan sonraki seyahatinin daima çıkışta süreceğine olan inancının tam olduğunu söyledi.

Olumlu, olumsuz birçok gelişmeler yaşandığını fakat bugünden itibaren yesyeni bir devrin başlamasına vesile olmak için burada olduklarını anlatan Yaman, şöyle devam etti:

“Futbolun stadyumlardan, oyunculardan, doksan dakikalardan daha büyük olduğunu düşünüyorum. Şahıslar, enler üzerinden değil sistem üzerinden gitmenin muvaffakiyetin altında yatan öbür değerli bir faktör olduğuna inanıyorum. Bir kültürel değişim başlatmalıyız. Vilayetimizin toplumsal ve kültürel gelişimine de büyük ölçüde hizmet etmeliyiz diye düşünüyorum. Tüzüğümüzde de yer aldığı üzere Yeni Malatyaspor’u kalkındırmak, dünya çapında başarılı saygın, başkan istikrarlı, idari ve mali yapısı kuvvetli, altyapısı güçlü, vilayetimizin spor eğitimine katkı sunmanın yanında vilayetimizdeki spor kültüründen yola çıkarak ahlaki ve toplumsal değişime hizmet etmek için geliyoruz.”

Daha sonra Hacı Ahmet Yaman’ın listesi oylamaya sunuldu. Oylama sonucunda Yaman, kulübün yeni lideri oldu.

Başkan Hacı Ahmet Yaman seçimin akabinde yaptığı konuşmada, herkese teşekkür ederek, ekibi el birliğiyle hak ettiği yere getireceklerini söyledi.

Genel şuraya Malatya Ticaret Borsası Lideri Ramazan Özcan da katıldı.

Hacı Ahmet Yaman’ın idare konseyi listesi şu isimlerden oluştu:

Erdal Gündüz, Faruk Günbay, Celal Özkılıç, Ersin İnak, Köksal Abbasoğulları, Muhammet Serhat Şahingil, Ramazan Yeşilova, Ümit Erdoğan, Mehmet Sinan Altıntop, Hüsamettin Özaydınlı, Yusuf Karabulut, Zeynel Abidin Karademir, Fırat Vuran, Nusret Çaylak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*