Türk futbolunu derinden sarsacak skandal ‘taciz’ argümanı

Spor Toto Muhteşem Lig’deki 2. haftanın sonunda Türkiye Gazetesi Müellifi ve Hakem Yorumcusu Ömer Faruk Ünal’dan gündeme bomba üzere düşen bir argüman geldi.

“FIRAT AYDINUS VE CÜNEYT ÇAKIR’I ARAYACAĞIZ”

Radyospor’da Karşıt Köşe programında Aygün Özipek’e konuşan Türkiye Gazetesi Muharriri Ömer Faruk Ünal, “Geçen dönem hakemler üzerinde önemli biçimde oynandı. Bu dönem öncesinde iki değerli iki hakem Cüneyt Çakır ve Fırat Aydınus hakemliği bıraktı. Halil Umut Meler de FIFA için atletik testi geçemedi. Muhteşem Lig’de güçlü maçları yönetecek hakemlerimiz çok az, Fırat Aydınus ve Cüneyt Çakır’ı arayacağız” sözlerini kullandı.

“CİNSEL TACİZ VE MEMURA HAKARETTEN MUTLAKLAŞMIŞ CEZASI VAR”

Süper Lig’de düdük çalan bir hakemin cinsel taciz cürmünden mutlaklaşmış mahpus cezası olduğunu belirten Ünal, “TFF’de Mehmet Büyükekşi lider olduktan sonra ‘Mal beyanı istiyoruz’ denildi lakin TFF, hakemler için sabıka kaydı istemiyor. İsim vermeyeceğim, çok tartışılan bir hakemin cinsel taciz ve memura hakaretten mutlaklaşmış ceza var, mahpus cezası para cezasına çevrilmiş. Birinci sefer açıklıyorum; emsal cürümden bir hakem hakkında da sav var, doküman olmadığı için şu anda argüman diyorum” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*