Samsung M8 akıllı monitör Türkiye’de satışa sunuldu

Samsung M8 akıllı monitör modeli için resmi satış Türkiye’de de başladı. Ürün kesinlikle ufak bir fiyat etiketine sahip değil.

Samsung Türkiye model için geçtiğimiz haftalarda “Samsung M8 Akıllı Monitör, farklı renk ve özellik seçenekleriyle tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de satışa sunuldu.” açıklamasını yapmış ancak ürün hemen satışa çıkmamıştı. Bugün ise resmi satış direkt olarak buradaki resmi kanalda başladı. Ürün için Samsung Türkiye’nin belirlediği satış fiyatı ise 11.466 TL (Yurt dışı 700 dolar) oldu. Bilmeyenler için ürün dört farklı renkte geliyor ve gerçekten modern bir tasarıma sahip. İlk bakışta M1’li 24 inç iMac’i akıllara getiren monitör, tek başına kullanım özelliğine sahip. Ürün Samsung imzalı “akıllı monitör” serisinin diğer üyeleri gibi Wi-Fi bağlantısı üzerinden, herhangi bir bilgisayar veya TV bağlantısına ihtiyaç duymaksızın kullanıcıların Netflix, Amazon Prime Video, Disney+ ve Apple TV gibi hizmetleri kullanmasına imkân tanıyor. Bu amaçta bir kumanda ile gelen yerleşik işletim sistemli şık seçenek, 32 inç LCD panelinde UHD çözünürlük sunuyor.

Samsung M8 akıllı monitör, mıknatıslı ve takılıp çıkarılabilir bir ‘SlimFit’ kameraya da sahip. Bu kamera, monitöre yapışarak kullanıcıların masasının üstünde kablo kalabalığı oluşturmuyor ve yer kaplamıyor.

Samsung Electronics Görsel Ekran Bölümü Başkan Yardımcısı ve Tasarım Ekibi Başkanı Kyounghoon Kim, yeni M8 akıllı monitöre ilişkin “Tüm kullanıcıların yaşam tarzına ve tercihlerine hitap edebilecek bir ürün geliştirmeyi hedefledik. M8’in dört farklı renkten oluşan renk paleti, ‘Doğal Renk Tonları’ temasından ilham alıyor.

Bu renkler, parlak güneşli bir günde masmavi gökyüzünü, içinde dinlendiğimiz yemyeşil bir ormanı ya da güneşlendiğimizde yüzümüze vuran günbatımını çağrıştırıyor” açıklamasında bulunuyor.

Samsung M8 akıllı monitör yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*