Rehabilitasyon merkezine silahlı atak: 6 meyyit

Meksika’nın Jalisco eyaletinin Tlaquepaque kentinde bağımlı şahısların tedavisinin yapıldığı Cerco de Vida isimli rehabilitasyon merkezine dün gece geç saatlerde yüzleri maskeli silahlı bireylerce akın düzenlendi.

Etraf sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda güvenlik gücü ve sıhhat takımı gönderildi. Hücumda 5’i olay yerinde, 1’i hastanede olmak üzere toplam 6 kişinin hayatını kaybettiği aktarıldı. Hayatını kaybedenler ortasında 16 yaşında bir kız çocuğunun da olduğu söz edildi.

Görgü şahitleri, silahlı ve yüzleri kapalı bireylerden oluşan kalabalık bir kümenin rehabilitasyon merkezine gelerek ateş açtığını ve tekraren silah sesi duyduklarını aktardı. Rehabilitasyon merkezinde yaklaşık 40 kişinin yatılı olarak tedavi gördüğü söz edilerek, akının akabinde kimi hastaların kaçtıkları ve hala bulunamadıkları belirtildi.
Jalisco Eyaleti Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı ve güvenlik güçlerinin saldırganları yakalamak için çalışma başlattığı belirtildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*