Milli Gazete’nin hedefinde ‘İslami Oyunlar’ var

Milli Görüş’ün yayın organı Milli Gazete bugünkü sayısında tam sayfa manşet haberi ile iki gün önce başlayan İslami Oyunlar’a tepki gösterdi.

İslami Oyunları, FETÖ’nün her sene düzenlediği ‘Türkçe Olimpiyatları’na benzeten Milli Gazete, haberinde “Yıllarca “Türkçe Olimpiyatları” adı altında statları doldurup olmadık ifsatlara imza atan zihniyet, bugünlerde Konya’da karşımıza çıktı” ifadeleri yer aldı.

D-8 VE ERBAKAN HATILATMASI

Dönemin Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan’ın girişimiyle kurulan D-8 birliğini hatırlatan gazete, “Irak işgal edilmesin, Mısır kan gölüne dönmesin, Libya ve Suriye parçalanmasın diye Erbakan Hoca’mızın büyük çabası ile kurup hayata geçirdiği D-8, AKP iktidarı tarafından da rafa kaldırılmıştı” şeklinde yazdı.

“SADECE ADI İSLAMİ”

McDonald’s’ın oyunlara sponsor olduğuna dikkat çeken Milli Gazete, “Amerikan ürünü McDonald’s’ın sponsor olduğu müsabakaların bulunduğu organizasyonun sadece adı İslami” ifadelerini kullandı.

KADINLARIN YÜZLERİNİ BİLE SANSÜRLEDİ

Haberi birinci sayfadan tam manşet veren gazetenin, kullanılan fotoğraflarda ise kadınların yüzlerini bile buzlaması tepki çekti.

İnternet sitesindeki haberde ise fotoğraflara yer verilmedi.

Gazete haberinin ilgili bölümünde şunları yazdı:

“BU MANZARANIN NERESİ İSLAMİ?

Adının “İslami Dayanışma Oyunları” olması ve ortaya çıkan manzaranın büyük bir bölümünün ise gayr-i İslami olması başka bir tartışmanın odağı oldu.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*