MasterChef’te Bu Yarışmacılar Müsabakaya Damga Vurmuştu! İşte MasterChef’te Çok Konuşulan 5 Yarışmacı

Yayınlandığı günden beri reyting rekorları kıran MasterChef yarışı, heyet üyeleriyle de isminden sıkça kelam ettiriyor. Her gün farklı ayrıntılar ile gündeme gelen MasterChef’e katılan yarışmacılarda birbirinden değişik kıssalara sahip. İşte bugüne kadar MasterChef’te en isminden kelam ettiren 5 yarışmacı

JÜRİSİ VE KONUKLARIYLA DİKKAT ÇEKMEYE DEVAM EDİYOR

Acun Ilıcalı’nın favori müsabakaları ortasında yer alan MasterChef TV8’de dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Heyet üyelerinin konuşmaları ve giysi biçimleriyle son günlerde isminden kelam ettiren müsabakada, değişik yarışmacılar da büyük ilgi ile izleniyor. Heyet koltuğunda Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna’nın oturduğu yarış yemek severlerin en çok izlediği yarışlar ortasında. Her gün birbirinden farklı yemek tanımları ile yarışan yarışmacıların, yayın anındaki hareketleri de toplumsal medyanında gündeminden düşmüyor.

MASTERCHEF’E DAMGASINI VURAN 5 YARIŞMACI

Her yarışmacının kendine has usulü takipçilerinden gözünden kaçmıyor. MasterChef hayranları tarafından en çok takip edilen konuşulan 5 yarışmacıyı sizler için derledik. Bakın Türkiye’de yayınlandığından beri gündemi en çok hangi yarışmacılar meşgul etmiş?

GAZİANTEPLİ RUKİYE CANPOLAT

Yarışmaya katılan 40 yaşındaki Rukiye Canpolat, hayat öyküsü ile herkesi etkilemişti. 5 çocuk annesi olan Canpolat gastronomini başşehri sayılan Gaziantep’ten katılmıştı. Eğitimci olan Rukiye Canpolat, yaptığı bir açıklamada herkesi derinden üzmüştü. Canpolat heyet üyelerinden kendisine gelen bir soruyu, “Annem de okula gitmemiş. Ben annenin mukadderatı kızının çeyizi olur derler onu yapmak istemedim. Okuyamadım fakat kendimi geliştirdim” diye yanıtlamıştı. 14 yaşında evlendirilmek zorunda kalan Rukiye Askere giden eşinden sonra tüm köye gelinlik yapmış. Ve ablasının bir iş görüşmesine aksilik nedeniyle gidememesi ve kendisini yollamasından sonra hayatı değişmiş.

TELEFON KULLANMAYAN GÜLİSTAN ŞALK

Yeni dönemde yarışmacılar ortasında yerini alan Gülistan Şalk’ın hayatında dikkat çekenler ortasında. Heyet üyesi Mehmet Yalçınkaya ile ortasında geçen diyalog ile toplumsal meydanında gündemine düşen Şalk, telefon ve toplumsal medyayı kullanmadığını söyleyince herkesi şoke etmişti. Şef Mehmet Yalçınkaya bu açıklaması sonrası şaşırıp, “İnsanlara nasıl bağlantıya geçiyorsun?” sorusuna ise Şalk, “Geçmiyorum” diyerek herkesi şoke etmişti.

NECO USTA BAYAN ÇIKTI

Yarışmada tekrar herkesi ağlatan yarışmacılar ortasında yer alan Neco Usta yani Naciye hanım hayat öyküsü ile ağızları açıkta bıraktı. Neco usta ismi ile müsabakaya katılan yarışmacı neden erkek ismi kullandığını söyleyince stüdyo buz kesmişti. Kısa saçları ve erkeksi halleriyle dikkat çeken Neco usta mesleğini yapmak için kılık değiştirdiği itiraf etmişti.

YARIM KALAN HAYAT: AYSUN ŞİMŞEK

42 yaşındaki Aysun Şimşek’in hayatı da herkesi ağlatan cinstendi. Böbrek hastası olduğunu söylene Şimşek 25 yıl diyalizde bir ömür geçirmiş. Sigortası içinse işine giden Şimşek, hastane ve iş yarasında yaşadıklarını anlatınca gözyaşları sel olmuştu. Şimşek’e böbreğini veren ise kardeşi oldu. Böbrek naklinden sonra hayatının değiştiğini söyleyen Şimşek, yarım kalan hayallerini gerçekleştirmek için yarışa katılmış.

REZZAN ATAN

Yarışmada yaptığı açıklama ile herkesi gözyaşlarına boğan Rezzan’ın öyküsü de müsabakaya damga vuranlardan. MasterChef Somer Sivrioğlu’nun “Yorgun görünüyorsun” sorusu üzerine ağlatan bir yanıt veren Rezzan Atan, elemeye katılmak için 2 gündür ağır işlerde çalıştığını söyledi. 28 yaşında olan Atak, sekiz kardeşin en büyüğü olduğunu tabir edip, 9 yaşında beri ayakkabı boyacılığı yaptığını ve daha sonra lokantada yemek işine girdiğini belirtmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*