Küme düşen Bursaspor’da kaptan Altıparmak’a saldırı! Boğazını sıktı, tokat attı…

TFF 1’inci Lig’de Royal Hastanesi Bandırmaspor’a deplasmanda 4-2 mağlup olan Bursaspor, TFF 2’nci Lig’e düştü. Maçın bitiminden 3.5 saat sonra kadro otobüsüne binen oyunculara reaksiyon gösteren taraftarlardan biri, kaptan Burak Altıparmak’a taarruzda bulundu. Kaptan’ın küfür ettiğini söyleyen bir taraftar oyuncunun boğazına sarıldı.

TFF 1’inci Lig’in 37’nci haftasında Royal Hastanesi Bandırmaspor alanında Bursaspor’u 4-2 mağlup etti. Bu sonuçla konuk Bursaspor’un ligin bitimine bir hafta kala küme düşmesi katılaştı. Maçın akabinde Bandırma 17 Eylül Stadyumu etrafında toplanan Bursaspor taraftarları, futbolculara reaksiyon gösterdi. Polis, stat etrafında geniş güvenlik tedbiri aldı. Bursasporlu futbolcular, maçın bitiminde 3.5 saat sonra ekip otobüsüne bindi. Etraftaki taraftarların reaksiyonu üzerine kadro kaptanı Burak Altıparmak, otobüsten indi. Altıparmak otobüsten indiği sırada bir taraftar, deneyimli oyuncunun boğazını sıkıp, tokat attı. Burak Altıparmak yüzüne savrulan yumruğun akabinde otobüse tekrar girmeye çalıştı.

BURAK ALTIPARMAK: KORKUYORUZ AĞABEY BİZ BURADA

Altıparmak, polislere, “Siz nasıl emniyet güvenliği alıyorsunuz, her yeri taşlıyorlar. Görmüyor musunuz? Bize saldırıyorlar. Korkuyoruz ağabey biz burada. Korkuyoruz anlamıyor musunuz?” dedi. Taraftarların ise futbolcuları ‘Öleceksiniz’ diye tehdit etmesi dikkat çekti. Ortaya giren polis takımları, arbedeyi yatıştırdı. Bursasporlu futbolcuları taşıyan otobüs, stattan ayrılıp, polis eşliğinde Bandırma İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

Öte yandan yaklaşık 100 kişilik taraftar kümesi da Bursa’daki Bursaspor Özlüce Tesisleri önünde beklemeye başladı. Tesis etrafında yaklaşık 500 polisle güvenlik tedbiri alınırken, taraftarın bekleyişi sabah saatlerine kadar sürdü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*