Kaçak göçmen taşıyan araca ateş açıldı: 1 meyyit, 12 yaralı

Van’da kaçak göçmen taşıyan araç ‘dur’ ihtarına uymayınca emniyet güçleri tarafından ateş açıldı. Olayda bir göçmen çocuk hayatını kaybederken 12 göçmen de yaralandı. Van Valiliği’nden bahisle ilgili açıklama geldi.

Van’ın Saray ilçesi kırsalında jandarmanın ‘dur’ ihtarına uymayıp kaçan kuşkulu minibüsün tekerlerine açılan ateş sonucu 1 çocuk hayatını kaybederken, 12 kişi yararlandı.

Van Valiliği’nden yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi;

*Saray İlçesi Koçbaşı-Turan Mahalleleri istikametinden Karahisar Mahallesine seyir halindeki kuşkulu araç, ‘dur’ ihtarına uymayıp jandarma çalışanının üzerine hakikat sürdüğü aracın durdurulabilmesi hedefiyle, aracın lastiklerine ateş açılmıştır.

İÇERİSİNDE 40 GÖÇMEN VARDI

*Lastikler patlatılmak suretiyle araç durdurulmuştur. Aracın göçmen kaçakçılığında kullanıldığı ve içerisinde 40 sistemsiz göçmen olduğu tespit edilmiştir.

*Meydana gelen olayda seken kurşunlardan bir göçmen maalesef hayatını kaybetmiş, 12 sistemsiz göçmen ise hafif biçimde yaralanmıştır. Olaydan sonra kaçan Göçmen kaçakçısı ve aracın sürücüsüne yönelik yakalama çalışması devam etmektedir.

*Yaşanılan üzücü olayla ilgili olarak ilgililer hakkında isimli ve idari soruşturma başlatılmıştır. DHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*