Galatasaray Adası için tarihi imza!

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamaya nazaran, kulüp lideri Dursun Özbek ile Galatasaray Gayrimenkul AŞ Genel Müdürü Mehmet Akif Şener, 30 yıllık üst kullanım hakkına yönelik tapuların alınması için Beşiktaş Tapu Müdürlüğünde gerekli imzaları attı.

Dursun Özbek, GSTV’ye yaptığı açıklamada Galatasaray için değerli bir gün yaşadıklarını belirterek, “Galatasaray için çok değerli tapu sürecini bugün gerçekleştirdik. Galatasaray Adası’nda bizim tapulu yerimizin yanında 2 tane de Ulusal Emlak’a ilişkin kısım var. Yaptığımız müracaatlar sonucunda Ulusal Emlak’a ilişkin kısımların 30 yıllık üst kullanım hakkını Galatasaray’a aldık. Bundan sonra Galatasaray buradaki imar çalışmalarına devam edecek. Düzenlemelere devam edeceğiz. Galatasaraylıların içi rahat olsun. Orası artık Galatasaray Adası. Bundan sonra da Galatasaray üyelerine, toplumsal tesis olarak hizmet verecek.” dedi.

Bazı spor kollarını da tekrar adaya taşıyacaklarını kaydeden Özbek, “Galatasaray Adası’nı Galatasaray’a kazandıran şahıslara çok teşekkür ediyorum. Uzun müddettir üyelerimiz adamızdan faydalanamıyorlardı. Geçmiş idarelerin de büyük katkısı oldu. Galatasaray Adası, bugün Galatasaraylıların. Sayın Cumhurbaşkanı’ma, Sayın Bakanı’ma, kamuda bize dayanak veren, emeği geçen herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Galatasaray için değerli bir oluşumdu. Bundan sonra Galatasaraylılara hizmet edecek ada. Geçmişte olduğu üzere Galatasaraylıların buluşma noktası olacak. Bilhassa Avrupa yakasında Galatasaray Kulübü üyelerinin buluşma noktalarında eksiklik vardı. Karşı tarafta Kalamış var, burada da adamız var artık. Büsbütün bir toplumsal tesis olarak Galatasaray üyelerine hizmet verecek. En düzgün hizmeti vermek için elimizden geleni yapacağız. Bütün Galatasaraylıları bundan sonra adaya bekliyoruz.” sözlerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*