Fenerbahçe’de bitmeyen kriz! Mesut Özil…

Fenerbahçe’de İsmail Kartal periyodunda takım dışı bırakılan, Jorge Jesus’un da bu kararın devam etmesini istediği Mesut Özil, geleceği hakkındaki meçhullüğü gidermek için evvelki gün İstanbul’a geldi.

Tecrübeli futbolcu, Lider Ali Koç’la kulüp binasında buluştu. “Acaba af mı geliyor?” sorusu gündeme taşınırken, gerçek kısa müddette anlaşıldı. 2 yılık mukavelesi kalan 33 yaşındaki 10 numara, kadrodan ayrılmak istemediğini, kendisine bir baht verilmesi halinde yine yararlı olabileceğini yineledi.

Yollar ayrılabilir

Başkan Ali Koç, Mesut’a gündemlerinde A Ekibe dönmesi tarafında bir niyet olmadığını söz ederken, uygun koşullarda yolların ayrılması teklifini sundu. Lakin taraflar ortasında mukavele feshine dair mutabakat sağlanamadı. 33 yaşındaki yıldız oyuncu, takımın dışında tutulmaya devam edilecek.

Yönetim bu süreçte kendisiyle ilgili çıkış yolu arayacak. Fenerbahçe, ayrılığa yanaşmayan oyuncunun lisansını çıkarmayı düşünmüyor. Mesut Özil, TFF’ye verilecek takımda yer almayacak. Futbolcunun ayrılığa ikna olması için tüm kaideler zorlanacak.

25 Ocak 2021’de 3.5 yıllık imza atan Mesut Özil, senede 3 milyon Euro kazanıyor. Sarı-lacivertli forma ile 36 maçta 8 gol, 3 asistle oynadı. (Sabah)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*