Elif Güneş cinayetinin zanlısı yakalandı

İstanbul’da Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Ofis Amirliği takımları, 23 Temmuz’da Kadıköy’den araçla alındığı tespit edilen Elif Güneş’in silahla vurularak bırakıldığı Üsküdar’daki Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetmesine ait çalışma yürüttü.

Çalışmalar kapsamında, maktulün eski sevgilisi olduğu tez edilen ve katil zanlısı olarak aranan K.G. yakalandı.

Zanlının Cinayet Ofis’teki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edileceği bildirildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Elif Güneş, 23 Temmuz’da akşam saatlerinde Kadıköy’de arkadaşlarıyla bir kafede oturduğu sırada, eski sevgilisi olduğu argüman edilen ve kendisiyle konuşmak isteyen K.G. ile otomobile binerek oradan ayrılmıştı.

Güneş daha sonra silahla vurularak yaralanmış biçimde Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bırakılmış, burada yapılan müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetmişti.

Olayın faili olduğu bedellendirilen K.G’nin yakalanması için süren çalışmalar sırasında zanlının saklanmasına ve kaçmasına yardım eden, çeşitli kabahatlerden sabıkası bulunan şüpheliler A.A, A.D, Y.O. ve S.Ç. gözaltına alınmış, S.Ç’nin konutunda yapılan aramalarda ise tabanca ile kovan ele geçirilmişti.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen 4 şüpheliden S.Ç, A.D. ve Y.O. tutuklanmış, A.A. ise isimli denetim koşuluyla hür bırakılmıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*