Çankaya’da Melek Mosso rüzgarı esti

Zafer Park’ta düzenlenen şenlik, başta işçi bayanlar olmak üzere tüm Ankaralıları müzikle buluşturdu. 250 bayanın eserlerinin satışa sunulduğu şenliğin birinci gününde Melike Demirağ, ikinci gününde ise Melek Mosso sahne aldı.

Mosso’nun kendine has üslubuyla seslendirdiği müzikler, yurttaşlardan beğeni topladı. Gündüz şenliğe gelen akşam da konseri izleyen Başkentliler, sanatkarın sevilen müziklerine eşlik etti.

“BURASI MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN KENTİ”

Konserde ünlü sanatçı Melek Mosso’ya çiçek sunan Alper Taşdelen, “Hiç kimse bir sanatçıyı yasaklayamaz, Çankaya burada, Çankaya her vakit sizleri konuk etmeye hazır. Zira, Çankaya özgürlüğün kenti, Çankaya demokrasinin kenti, Çankaya Mustafa Kemal Atatürk’ün kenti. Sanatkarlar her vakit başımızın tacıdır ve sizleri konuk etmekten onur duyacağız” diye konuştu.

Festivalin ikinci gününde, Çankaya Konutları de çeşitli etkinliklerle şenliğe katıldı. Yıldız Çankaya Evi’nin, Çocuk Halk Oyunları grubu, ‘Kuzeyin Uşakları’, performanslarının akabinde izleyiciler tarafından dakikalarca alkışlandı.

NE OLMUŞTU?

Sanatçı Melek Mosso 2019’da verdiği bir konserde “Açmak istiyorsanız açın, konuşmak istiyorsanız konuşun. Kimsenin nasıl davranmanız gerektiğini, ne yapmanız gerektiğini, nasıl giyinmeniz gerektiğini söylemesine gereksiniminiz yok kızlar. Sizin kendi kanatlarınız var. Kimsenin kanatları altında durmaya gereksiniminiz yok. Uçun” demişti.

Isparta’da bu ay başında konser vermeye hazırlanan Mosso’ya bu kelamlarından ötürü gerici vakıf ve dernekler tarafından itirazlar gelmiş Isparta Belediye Lideri da konseri iptal etmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*