Bu yıl tokat yedi, gelecek yıl konut sahibi olacak: 2023’teki merasimi Chris Rock sunacak

Bu yılki Oscar Ödül Merasimi’ne damga vuran skandal olaydan sonra yeni bir söylenti kulislerde dolaşıyor. 2023 Oscar Ödül Merasimi’ne Chris Rock’ın konut sahipliği yapması bekleniyor.

2022 Oscar Ödül Töreni’nde Will Smith büyük bir skandala imza atmış ve tüm dünyanın gözü önünde sahnede Chris Rock’a tokat atmıştı. Smith’in bu hareketinin nedeni ise Rock’ın, Jada Pinkett Smith’in kısa saçlarını espri konusu yapmasıydı.

Smith aslında espriyi duyduğunda gülmüş, lakin eşi Pinkett Smith’in bozulduğunu görünce reaksiyon göstermekte gecikmemişti. Smith, şiddet gösterdikten dakikalar sonra da en düzgün erkek oyuncu mükafatı ile onurlandırılmıştı. Yaşanan şiddet skandalı uzun müddet gündemde kalmış ve sonunda Smith’in Akademi etkinliklerinden 10 yıl men edilmesine karar verilmişti.

Artık de yeni bir söylenti Will Smith’te tokat tesiri yaratacak üzere görünüyor. New York Post’un haberine nazaran; ünlü komedyen Chris Rock, gelecek yıl Oscar Ödül Töreni’ne mesken sahipliği yapacak.

ABC’nin Cümbüş Lideri Craig Erich, Deadline’a verdiği demeçte, 57 yaşındaki Rock’ın bir sonraki ödül merasimini yönetmeye açık olduğunu söyledi. Erich ayrıyeten, mart ayında yapılacak gelecek yılki şovun daha da yeterli olacağını belirtti.

Yayın yöneticisi, bu yılki reytinglerden şad olduğunu, lakin bir dahaki sefere Rock’ın sunuculuğunu yapma kararının muhtemelen izleyiciyi daha da artıracağını söyledi: “Açıkçası bu yılki yayında, gösterinin olumlu istikametlerini gölgede bırakan pek çok tartışma vardı, fakat programdan nitekim çok şad kaldım.”

Bu yılki yayının reytingleri yüzde 58 arttı ve ortalama 16,6 milyon izleyici geldi. 53 yaşındaki Smith’in sahneye çıkıp Rock’ın yüzüne tokat atmasının akabinde birçok kişi merasimi izledi.

Lakin Erwich, izleyici sayısının tokat gerçekleşmeden evvel arttığını vurguladı ve şunları söyledi: “Bu bahtsız andan evvel bile, gösteriyi izleyen sayısı artmıştı.”

Merasime Wanda Sykes, Amy Schumer ve Regina Hall konut sahipliği yaptı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*