Bu Formül Sayesinde Yavaşlayan Bilgisayar ve Telefonunuz Işık Suratını Geçecek! İşte En Kolay Hızlandırma Yolu

Cep telefonu o kadar yavaşlayabilir ki neredeyse kullanılamaz hale gelebilir. Bu şeyler olduğunda, ekseriyetle hafıza ile ilgili problemlerdir. Cep telefonunuzu daha hassas hale getirmek için, hafızayı artırmanın kolay metotlarını az sonra birlikte göreceğiz.

Lakin bazen hafıza dahil değildir, tehlikede olan öbür cins sorunlar vardır. Bunlardan biri bir virüs saldırısı olabilir. Sahiden de, bilgisayarlar ve cep telefonları ekseriyetle büyük internet ağına bağlıdır. Cihazlarımızda güvenlik kapıları olmasına karşın, ağ aracılığıyla berbat niyetli bireylerin onları zorlamaya çalışması olabilir. Kurumsal sitelere yahut büyük şirketlerin sitelerine girmeye çalıştıklarında bilgisayar korsanlarının başına gelen budur. Bunu yaparak, tekrar satabilecekleri yahut tekrar kullanabilecekleri sırları çalar ve kıymetli bilgileri kopyalarlar.

BİLGİSAYARINIZ YAVAŞ ÇALIŞIYORSA DEĞERLİ BİR SORUN OLABİLİR!

Virüsler ayrıyeten özel şahıslar ortasında da dolaşır. Maksat her vakit, bilhassa banka hesaplarıyla ilgili bilgileri çalmak. Bir bilgisayarın yahut cep telefonunun yavaş çalıştığı izlenimini edindiğinizde şüphelenmeniz gerekir. Tahminen bu bir hafıza sıkıntısı değil, ancak içinde bir virüs olduğuna işaret ediyor olabilir. Bu durumda, birtakım uzmanların yardımını aramak daha yeterlidir.

Hem hafızayı daha verimli hale getirip hem de cep telefonunuzun ve bilgisayarınızın suratını artırmanın en kolay teknikleri

BİLGİSAYARI VE TELEFONU HIZLANDIRMANIN YOLLARI

Lakin, bunun bir hafıza sorunu olması da mümkündür. Bellek tüm evrakları, görüntüleri, fotoğrafları ve öteki malzemeleri toplar. Bu yüzden çok kolay, bilhassa HD formatında çok sayıda görüntü yaparsanız, hafızanız süratle dolar. Bu türlü bir şey olursa, yapılacak birinci şey hafızayı boşaltmak olacaktır. Tam belleğe sahip bir bilgisayar, büsbütün kapatılmazsa çökme riski de taşır. Bu nedenle, belleğinizi sistemli olarak boşaltmanız değerlidir.

BİLGİSAYARIN PERFORMANSINI GÜZELLEŞTİRMEK

Görüntüleri ve fotoğrafları harici bir sabit şoföre aktararak saklayabilirsiniz. Yahut kapasitesi uygun olan bir dongle kullanın. Böylelikle bilgisayar ve cep telefonu uygun bir bellek performansını koruyabilir. Lakin, bilgisayarın kimi bakım ve paklığını otomatik olarak sağlayan bir sistem var. Bahis görüntü ve fotoğraf değil elbette. Bunlar, kullanımları sırasında biriken belgelerdir. Bilgisayarın “Ayarlar” kısmına gitmeniz kâfi olacaktır. Ayarlarda “Depolama” üzerine tıklıyoruz. Bu seçeneği açarak “Memory sensor” seçeneğine tıklayalım. Bu seçenek, gereksiz alanı otomatik olarak boşaltmamızı sağlar. Böylelikle bilgisayarın performansını güzelleştireceğiz.

AKILLI TELEFONU HIZLANDIRMAK

Cep telefonuna gelince, görüntüleri ve fotoğrafları denetim etmenin yanı sıra haftada bir yine başlatabiliriz. Geceleri bile, etkin RAM belleğini rahatlatarak uçak moduna alabiliriz. İşte bilgisayarları ve cep telefonlarını forma sokmanın kolay yolları.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*