Bombalı hareket için keşif yaparken yakalanan Mehdi Mıhçı tutuklandı

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Çaba Şube takımları ile Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı tarafından yapılan operasyonda, PKK silahlı terör örgütü içerisinde kelamda özel kuvvetler taburunda misyon yapan ve hakkında arama kararı bulunan Seydo Botan Gever kod isimli terörist Mehdi Mıhçı yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin kaldıkları adreslerde yapılan aramalarda bir tabanca ile 19 bin 800 euro para ele geçirildi. Mıhçı’yla birlikte Civan Açıkel ve 2 şüpheliyi daha gözaltına alan polis, şüphelileri tabirleri için emniyete götürdü.

Kandilde bomba eğitimi aldığı ve bu alanda uzmanlaşarak eğitim verdiği tespit edilen Mıhçı’nın Fatih ve Kağıthane’de bombalı hareket için keşif yaptığı, amacında ise kolluk kuvvetlerinin olduğu tespit edildi. Mıhçı’nın bilhassa büyük kentlerde fedai hareketler için bekletildiği, ablasının da daha evvel terör örgütü için silahlı faaliyet yürütürken etkisiz hale getirildiği ortaya çıktı.

Mıhçı ve beraberindeki 3 şüphelinin emniyetteki süreçleri tamamlandı. Şüpheliler, sözlerinin akabinde sıhhat denetiminden geçirilerek adliyeye sevk edildi. Mıhçı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken 3 kişi ise isimli denetim kaidesiyle hür kaldı.

KAYNAK: DHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*