Binali Yıldırım, Neriman Teyze’nin çay davetini kırmadı

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Darıca Belediyesi tarafından düzenlenen Emek Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde tapu teslim merasimine katıldı.

67 yaşındaki Neriman Uysal, tapusunu Binali Yıldırım ve Mehmet Özhaseki’nin elinden aldı.

Tapu teslim programında eğlenceli dakikalar

Tapu tesliminin akabinde sahnede yaşanan diyalog ise programa katılanları kahkahaya boğdu.

Tapusunu aldıktan sonra Binali Yıldırım’ı çaya davet eden Neriman Uysal’a, Binali Yıldırım’ın çabucak akabinde katılması gereken programların olduğu söylendi.

“Bir bardak çay içmeden sizi göndermem”

İkna olmayan Neriman Uysal, “Ben dün akşamdan bu yana hazırlık yapıyorum. Bir bardak çay içmeden sizi göndermem.” dedi. Adeta Binali Yıldırım’ın kolundan tutan Uysal, meskenine götürmeyi başardı.

Neriman Uysal ve Binali Yıldırım ortasında sıcak sohbet geçerken Uysal, ”Eşim merhum olmasaydı sizi yeniden davet ederdi. Merhum eşimle birlikte sizleri çok izlerdik. O yaşasaydı sizi davet ederdi konutumuza.” dedi.

“Gelmezse kendi bilir dedim lakin sağ olsun geldi”

Darıca Belediye Lideri Muzaffer Bıyık’a teşekkür eden Uysal, “Başbakanıma teşekkür ediyorum beni kırmadı geldi. Konutlarımız yıkılıyordu, korkarak yatıyorduk. Binaların demirleri çıkmıştı. Belediye Liderimize teşekkür ediyorum çok yardımcı oldu. Bizlere meskenlerimizi yaptılar, teslim ettiler. Başbakanımız için ben akşamdan hazırlandım. ‘Şansımı deneyip çağıracağım gelirse gelir, gelmezse kendi bilir’ dedim lakin sağ olsun geldi.” biçiminde konuştu.

Binali Yıldırım, Neriman Uysal’a konut ikramı olarak kahve makinesi ikram etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*