Bilecik Belediyesi’nde bir rant skandalı daha: CHP’li Melek Mızrak Subaşı’ndan aile şirketine kıyak

Belediyedeki rüşvet soruşturmaları kapsamında Meclis tarafından Lider Vekili seçilen Melek Mızrak Subaşı, bu defa de eşine ilişkin şirkete rant sağlamakla gündeme geldi.

Eşinin belediyeden ihaleler aldığı ortaya çıkınca meclis toplantısında bir konuşma yapan CHP’li Subaşı, “Bu ihaleyi etik bulmadığım için iptal ettirdim” halinde bir açıklama yapmıştı.

Ancak Subaşı’nın, belediyenin tertiplerini verdiği firmalara, yemek işlerini eşinin şirketine yaptırması şartıyla verdiği ortaya çıktı.

BİLECİK’İN KURTULUŞ KUTLAMALARINDA 5 BİN KİŞİLİK YEMEK

Bilecik’in kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü hasebiyle kentte düzenlenecek olan aktifliklerin bir kısmını bir tertip şirketine veren CHP’li Lider Vekili Melek Mızrak Subaşı, şirkete, yemek işlerini Subaşı Yemek Sanayiye vermesi koşulunu koştu.

Şeyh Edebali meydanında geçtiğimiz gün düzenlenen kurtuluş etkinliklerinde halka ikram edilmesi için 5 bin kişilik pilav Subaşı yemek endüstriye yaptırıldı.

Kalabalığın ardında park eden aile şirketine ilişkin araçlar dikkatlerden kaçmadı. Melek Mızrak Subaşı, direkt olmasa da dolaylı olarak aile şirketine rant sağlamayı sürdürdü.

5 BİN KİŞİLİK YAPTIRILDI BİN KİŞİ KATILDI

Diğer yandan yapılan kurtuluş günü tertibinde vatandaşlara ikram edilmek üzere toplamda 5 bin kişilik pilav yaptırıldı fakat etkinliklere katılan vatandaş sayısı bini geçmedi.

Yaklaşık 4 bin kişilik yemeğin fiyatının de tertip şirketi tarafından Bilecik Belediyesine yansıtılacağı öğrenildi.

Rüşvet soruşturmaları kapsamında misyondan uzaklaştırılan ve 12 yıla kadar mahpus cezasıyla yargılanan CHP’li Semih Şahin’in akabinde Lider Vekili seçilen CHP’li Melek Mızrak Subaşı’nın, Belediyenin kaynaklarını eşe, dosta ve yandaşa peşkeş çektiği daha evvel de argüman edilmişti. Lider Subaşı’nın dudak uçuklatan otel odası faturasını belediyenin ödediği öne sürülmüştü. Ayrıyeten Subaşı’nın bir yakınına ilişkin şirkete, beş milyon TL bedel ile belediyenin reklam işlerini verdiği ortaya çıkmıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*