Bayan voleybolcuların gayesi Millet Ligi’nde final

A Ulusal Bayan Voleybol Grubu’nun kaptanı Eda Fazilet Dündar, “Şimdi çok kıymetli iki turnuva oynayacağız. Birinci evvel Milletler Ligi’ni oynuyoruz. Birinci ayak Ankara’da olacak. Burada öncelikle final ve altın madalya hedefliyoruz. Sonrasında da Dünya Şampiyonası var.” dedi.

Eda Fazilet Dündar, katılacakları voleybol turnuvalarıyla ilgili gayelerini anlattı. Voleybol Federasyonunun yaptığı sponsorluk muahedesiyle ilgili görüşlerini lisana getiren Eda, Orkid markasının zati uzun yıllardır ulusal kadronun cüret sponsoru ve ana sponsor olduğunu hatırlattı.

Oynadıkları her turnuvada âlâ voleybol oynayıp madalya kazanmayı hedeflediklerini anlatan Eda Fazilet Dündar, şunları söyledi:

“Şimdi çok kıymetli iki turnuva oynayacağız. Birinci evvel Milletler Ligi’ni oynuyoruz. Birinci ayak Ankara’da olacak. Sonrasında finaller tekrar Ankara’da. Alışılmış ki de burada öncelikle final ve altın madalya hedefliyoruz. Sonrasında da Dünya Şampiyonası var. Yanlış hatırlamıyorsam derece olarak en âlâ altıncılığımız var. Onun üzerine koymak istiyoruz. O yüzden de amacımız öncelikle birinci dört sonrasında da madalya almak olacak. Bu da bizim için şayet yaşanırsa bir birinci olacak. Umarım Milletler Ligi’ne hoş bir başlangıç yaparız ve devamını daima birlikte izleriz.”

“12-14 YAŞ ORTASINDA VOLEYBOL OYNAMAK İSTEYEN ÇOK FAZLA KÜÇÜK ARKADAŞLARIMIZ VAR”

Muvaffakiyetler sayesinde Türkiye’de voleybola bilhassa 10-15 yaş aralığındaki çocukların çok ilgi gösterdiği hatırlatılması üzerine Dündar, bundan çok gurur duyduğu söyleyerek, şunları lisana getirdi: etiler escort

“Özellikle geçtiğimiz yazdan sonra, 12-14 yaş ortasında, voleybola başlamış ya da voleybol oynamak isteyen çok fazla küçük arkadaşlarımız var. Bu bence çok hoş bir şey. Zira spor her gencin gelişiminde inanılmaz katkı sağlıyor. Çocukların gelişim çağında spor hayatlarının içinde olması gerekiyor. Voleybolu seçmiş olmaları bizim için de çok güzel. Zira ekip sporu sizi hayata da hazırlıyor aslında. Paylaşmayı öğreniyorsunuz, sorumluluk almayı öğreniyorsunuz, yardım etmeyi öğreniyorsunuz. Yavaş yavaş da olgunlaşıyorsunuz aslında. O yüzden de çok keyifli bir spor. Biz de başarılı epey da yeni kuşağı bence daha fazla da spora teşvik edeceğiz diye düşünüyorum.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*