Bakan Kurum: Minimum fiyatlı vatandaşlarımız maaşlarıyla mesken alabilecek

Türkiye’de yurttaşlar ekonomik krizle gayret etmeye devam ederken, Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, taban fiyatla bir konut alınabileceğini öne sürdü. 

‘Yüz Yüze Gönül Gönüle Aksaray’ programı kapsamında bir otelde yurttaşlarla bir ortaya gelen Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, toplumsal konut projeleri hakkında bilgi verdi.

Bakan Kurum, “4 gün sonra Cumhurbaşkanımız Türkiye’ye çok büyük bir müjde verecek. Bu müjde çerçevesinde de yeni toplumsal konutlarımızı 81 vilayet ve ilçelimizde vatandaşlarımıza kazandırmış olacağız. Burada gençlerimiz, emekli, şehit ve gazi yakınları ile emekli vatandaşlarımız olacak. Minimum fiyatlı vatandaşlarımız aldıkları maaş ile mesken alabilecekler. Gençlerimiz okullarını bitirdiklerinde hayata atılacakları an tekrar bu toplumsal konut projesinden yararlanabilecekler. 13 Eylül’de hem toplumsal konut, hem de alt yapılı arsa vereceğiz. Alt yapılı arsa ile vatandaşlarımız bizim alt yapısını ile imar planını hazırladığımız bu yerlerde kendi meskenlerini yapabilecekler. Ülkemizde milyonlarca konutu müjdeleyen bir duruş var. Bu güne kadar 1 milyon 170 bin konut yapmış bir irade var” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*