Atlara kötü muameleye isyan etmişti… Tek kamçı vurmadan yarışları kazandı

Manisa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı törenlerinde atlara yapılan kötü muameleye isyan eden Jokey Selim Kaya bugün Adana’da yapılan yarışlarda atlara tek kamçı dahi vurmadan yarışı kazandı.
Selim Kaya 4.koşuda Atlıkaya isimli 3 yaşlı İngiliz safkanına bindi. Selim Kaya’nın potayı geçerken yaşadığı sevinç gösterisi kameralara yansıdı.

NE OLMUŞTU

Manisa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yılı düzenlenen törenle kutlandı. Törende gösteri için kullanılan atlara yapılan kötü muamelenin görüntüleri ortaya çıktı. Jokey Selim Kaya görüntüler isyan etti. Görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan “Yazıklar olsun” diyerek Manisa Valiliğine seslendi. Selim Kaya, “Duruma el atıp sorumlularına gerekli yaptırımı uygular umarım” dedi.
At yarışları sistemini “kokuşmuş” olarak değerlendiren Selim Kaya, “Düşünün ki siz, bütün bedeninizi sırtında taşıyan bir canlıyı kırbaçlayarak zafere ulaşıyor kazanç sağlıyorsunuz! Yıllarca benim de dahil olduğum o kokuşmuş sistem içinde ki bu vahşete dur demek için ata binmiyorum ve kırbaçsız da yarış koşulacağını tüm atçılık dünyasına gösterdiğimi düşünüyorum” demişti.
‘Benim Zaferim’ isimli atına hiç kırbaç vurmadan yarışı kazanan jokey Selim Kaya, “Biz bu atların yıllarca canını acıtmışız. Başta ben olmak üzere biz bu konuda suçluyuz” ifadelerini kullanmıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*