Araba uçuruma yuvarlandı, köylü ‘bariyer’ için yol kapattı

Borçka’ya bağlı, Balcı, Alaca, Kaynarca, Arkaköy, İbrikli köyü olmak üzere 5 köyün ulaşımını sağlayan karayolunda meydana gelen kazalar bölge halkını sıkıntıdan çıkarttı.

Daha evvel trafik kazalarında 5 kişinin hayatını kaybettiği yolda, evvelki gün bir araba uçuruma yuvarlanıp iki kişi yaralı kurtulunca, bölge halkı yol kenarına bariyer yapılması talebiyle yolu trafiğe kapattı.

KÖYLÜLER ‘BARİYER’ TALEP ETTİ

Uzun müddet yol trafiğe kapalı kalınca bölgeye çok sayıda jandarma sevk edildi. Bir türlü ikna edilmeyen mahalle sakinleri, bozuk yollarının yapılması ve uçurum bulunduğu bölgelere bariyer yapılmasın talep ettiler.

Yurttaşların yolu kaygı içerisinde kullandıklarını söz eden bölge halkından Atılgan Ertekin, “Vatandaşlar, yol güzergahımızın genelinde yamaç ve uçurumun başından geçiyor, birtakım bölgelerde hem bozuk hem de yol kenarında bariyer yok. Birkaç kere ölümlü kazalar yaşandı. Bunun için köyün yolunu kapatmak zorunda kaldık. Yetkililerden deva bekliyoruz” dedi.

JANDARMA VE BÖLGE HALKI ORTASINDA GERGİNLİK

Yolun açılması için bölge halkı ve Jandarma ortasında kısa müddetli gerginlik yaşandı. Daha sonra Jandarma tarafından bölge halkı ikna edildi, yol trafiğe açıldı.

Yolu trafiğe kapatan köylüler ortalarında seçtiği temsilcilerle Borçka Kaymakamlığı’na giderek Kaymakam Hakan Contarlı’yla görüşme yaptı. Kaymakam Contarlı, köylülere Vilayet Özel İdaresi’nden gelen takımla yapılan inceleme sonrası gereken çalışmaların yapılacağını kelamını verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*