ADD’den İstiklal Mahkemeleri tehdidi

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’un Ramazan ayında yaptığı bir konuşma, Atatürkçü Fikir Derneği’nin (ADD) gündeminde.

Yavuz’un bir iftar programında, Türkiye’de laikliğin yanlış anlaşıldığı istikametindeki açıklamalarına yönelik ADD Kocaeli Şubesi Lideri Taylan Bingöl, cürüm duyurusunda bulundu.

Kocaeli adliyesine giden Bingöl, Yavuz’un cürüm işlediğini öne sürdü.

“Kemalist ideolojimizden vazgeçmeyeceğiz”

Kemalist ideolojilerinden vazgeçmeyeceklerini söyleyen Bingöl, gerekirse İstiklal Mahkemeleri’ni tekrar kurmaktan çekinmeyeceklerini söyledi.

Bingöl açıklamasında şöyle konuştu:

“Günümüzde yeniden tıpkı yapılar tarafından tehdit edilip maksat gösterilsek de Kemalist ideolojimizden taviz vermeyeceğiz. Cumhuriyetimizi kuran o aydınlık ideoloji ışığında, Cumhuriyetimizi ve temel prensiplerini savunmaya devam edeceğiz.

“Gerekirse İstiklal Mahkemeleri’ni tekrar kurarız”

Gerekirse bugün 102. yılını dolduran İstiklal Mahkemeleri’ni tekrar kurmaktan çekinmeden demokratik, laik ve toplumsal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni koruyacağız.

Bu kentte kimse ses çıkarmasa da Atatürkçü Fikir Derneği Kocaeli Şubesi ve vatansever Mustafa Kemal’in askerleri misyonunun başındadır.

Suça göz yummayacağız. Atatürkçü Fikir Derneği Kocaeli Şubesi olarak tekrar tekrar belirtiyoruz ki: Taviz vermeyeceğiz. Siyaset yapmıyoruz. Cumhuriyet ihtilallerini koruyoruz.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*