ABD’ye yerleşen Fazilet Baş: Bu arabayı Türkiye’de alma bahtım yok

“Ayrılsak da Beraberiz”, “Çocuklar Duymasın” üzere dizilerde yer alan oyuncu Fazilet Baş, Green Card çekilişini kazanmış daha sonra ABD’ye taşınmıştı.

Çektiği görüntülerle gündeme gelen Baş, Porsche Cayenne S otomobil aldığını duyurarak, aracın fiyatını açıkladı.

“BURADA OTOMOBİL TEMEL BİR İHTİYAÇ

“Paylaşımıyla ilgili konuşan Baş, “Burada otomobil temel bir muhtaçlık, koca bir kıta ve otobüsle bir yere gitmek çok güç. Münasebetiyle burada birinci evvel çözülecek gereksinimlerden biri otomobil. 2. el fiyatları eskiye nazaran burada da biraz artmış” dedi.

7500 DOLARA PORSCHE

Baş, otomobilin fiyatını şu sözlerle açıkladı:

“105 bin milde aldım yani 170 bin kilometrede aldım aracı ve fiyatı vergisiyle birlikte toplam 7500 dolar. 2009 model, 13 yaşında full bir Porsche araç lakin çok âlâ bakmışlar. Ben Türkiye’de sattığım arabanın fiyatına burada bu aracı aldım. Türkiye’de lüks otomobillere binemedim, hiç bu türlü lüks bir jeepe binmek üzere bir talihim olmamıştı. Burada bunu kolay bir biçimde alabildik.

ABD’ye taşınmadan evvel, geçtiğimiz kasım ayında Türkiye’de kullandığım yerli marka arabamı 146 bin TL’ye satmıştım, bir kaç ay sonra aracın fiyatının 2 katına çıktığını öğrendim. Burada satın aldığım araç ise 10 bin dolar civarındaydı fiyatları internette. Ben biraz daha uyguna buldum. Burada Alman otomobilleri yedek kesimi değerli olduğu çok tercih edilmiyor lakin ben keseme uygun olsun diye 2. ele otomobil aldım. Benim için beni bir yerden bir yere götürmesi değerli olan bana fazla bile ayağımızı yerden kesiyor. Bunları söylemeye utanıyordum lakin sonunda paylaştım. Bundan ötürü umarım fazla linç yemem.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*