21 yaşındaki Batuhan Kurt’u eski sevgilisinin babasının öldürdüğü ortaya çıktı

İstanbul Ümraniye’de 19 Mart 2022 tarihinde saat 07.00 sıralarında meydana gelen olayda, Kapalıçarşı’da bir kuyumcuda emekçi olarak çalışan Batuhan Kurt, sabah işe gitmek için meskenden çıktığında bıçaklı taarruza uğradı.

Hücum sonucu çeşitli yerlerinden yaralanan Batuhan Kurt, yakındaki bir markete giderek yardım istedi. Etraftakilerin ihbarıyla olay yerine gelen sıhhat takımları Batuhan Kurt’u etraftaki bir hastaneye kaldırdı.

Kurt hastanede yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı. Şüphelinin cinayeti işlemeye gittiği anlar bindiği taksinin güvenlik kamerasıkaydedilirken, cinayet anı ise bir öteki güvenlik kamerasına yansıdı.

ESKİ SEVGİLİSİNİN BABASI ÖLDÜRMÜŞ

Cinayet Ofis Amirliği takımları, Batuhan Kurt’un bir mühlet evvel ayrıldığı eski kız arkadaşı Esmanur G. ve ailesi ile husumetli olduğunu belirledi. Olayla ilgili güvenlik kameralarını da izleyen takımlar, cinayeti Batuhan Kurt’un eski kız arkadaşının babası Hasan G.’nin işlediğini tespit etti.

Batuhan Kurt kaldırıldığı hastanede öldü

7 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Yapılan teknik ve fiziki takibin akabinde şüphelileri yakalamak için operasyon yapıldı.

21 Haziran 2022 tarihinde Sultanbeyli, Sarıyer ve Ümraniye ve Sinop Türkeli ve Ayancık ilçelerinde yapılan eş vakitli operasyonda eski sevgili Esmanur G., baba Hasan G. ile akrabaları Serkan G., Erkan G., Müge G., Fazilet E. ve Zuhal G. gözaltına alındı.

Şüphelileri sorguları Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğünde yapıldı.

Cinayet Ofis Amirliğine getirilen şüphelilerden Serkan G., Müge G. ve Fazilet E. savcılık talimatıyla özgür bırakıldı.

Şüpheli Hasan G. tutuklanırken, kızı Esmanur G., onun annesi Zuhal G. ve Erkan G. isimli denetim kuralıyla özgür kaldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*